itsyou01 itsyou01
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells a package of 25 trading cards 5.25. What is the cost of one trading card





The unit price is _____ per card

A store sells a package of 25 trading cards 525 What is the cost of one trading card The unit price is per card class=

Respuesta :

kzelaya4
kzelaya4 kzelaya4
  • 03-12-2021
4.76 approximate because 25*1/5.25=4.76190476
Answer Link

Otras preguntas

who prescribed the most medicine and why explain
rank the 4 regions of Texas from the wettest to driest
an ecosystem is defined as the interrelationship between living beings and environment. true false
Help with 12 please need in 30 minutes
14. a thesaurus is primarily used to look up
phenotype. describe at least two
Which term is used for the third-person account of a subject’s life? anecdote biography memoir satire
suppose you make $12 an hr as a life guard at the community pool during the summer let h represent the number of hrs you work in a week write an expression that
Round 792 to the nearest ten
Joey is buying plants for his garden. He wants to have at least twice as many flowering plants as nonflowering plants and a minimum of 36 plants in his garden.