djdjsbbdbdbdb djdjsbbdbdbdb
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

A circular pizza costs $19.99. What is the cost of 1 square centimetre if the diameter of the pizza is 36 cm?

Respuesta :

claire33p7xpgf
claire33p7xpgf claire33p7xpgf
  • 02-02-2022

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

=> (26÷20)-0.01

=> 1.3-0.01

=>1.29

1.29 $ is the answer

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O