maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

A time draft payable to a seller of goods with payment guaranteed by a bank is a:_____.
What do we call technologies that enable the incremental improvement of products and services?
Given the tree diagram, what is the probability of getting a sandwich without beef? a) 0.85 b) 0.50 c) 0.25 d) 0.67
It took Samantha 47 minutes to do her homework. She finished at 8:22 PM. When did she start?
David Letterman and Duct Tape: How to Fund Your College Education 1 Earning a college degree is often the key to earning a good living. With the cost of higher
A healthy diet consists of: [A] Fat [B] Fiber [C] Sugars [D] All of the choices are correct
What is the elongated structure that runs up the posterolateral aspect of the testes and caps its superior aspect?
What kind of study can be used to establish causal relationships, i.e. that this causes that?
A procedure performed on the skin overlying the wrist joint is coded to the lower arm is what guideline?
Zara translates figure p to make figure q. If she translates figure q 4 units to right to make figure r where will figure r be located