arzuzamora
arzuzamora arzuzamora
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW
PLEASE SHOW WORK​

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW PLEASE SHOW WORK class=

Respuesta :

kraymond70 kraymond70
  • 04-02-2022
the unit rate is 4.5

to find the unit rate you’re going to divide the servings by the # of packages

27 / 6 = 4.5 so for everyone 1 package there is 4.5 servings
Answer Link

Otras preguntas

What is a trust ? a. a large company that consists of two merged businesses b. multiple businesses that combine and operate in one state c. a business that buys
Faye, MArtin, and JOhn have stickers, Faye has 18 stickers, She gives some to MArtin, and now has 7 stickers left. Write a number sentence that can be used to f
What is a trust ? a. a large company that consists of two merged businesses b. multiple businesses that combine and operate in one state c. a business that buys
The expression (m-n)-(n-m) is equivalent to a) 2m-2n b) 2m c) -2n d) m-n
Is \frac{6}{12} proportional to \frac{8}{10}
simplify the equation (-4)(3)(-1)(-2)
What were the eastern, western and northern boundaries of Egyptian settlement ?
Which proposal was not part of President Johnson's efforts to end poverty in the United States? A. Project Head Start B. Volunteers in Service to America C. Foo
The "philosophy of reform" that shaped this era rose from what two distinct sources?
A customer went to a garden shop and bought some potting soil for $12.50 and 6 shrub. If the total bill was $71.00 how Mich did each shrub cost if they all cost