briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

According to the Law of Conservation of Matter, if I have an Oreo cookie that weighs 20 grams and I crush it into crumbs for a recipe, how much do the crumbs we
A 40 inch board is to be cut into three pieces so that the second price is 4times as long as the first piece and the third piece is 5 times as long as the first
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
this is for medical detectives
Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
Any gîrls here interested in zööm
1+0.9+0.08+0.001 Somebody can help me please
I will give 50 points answer all why the order of the proof is correct d,a,c,b Please explan dosnt have to be super detailed haha 9. Order the steps below to co
1+0.9+0.08+0.001 Somebody can help me please