zavalajuanito09 zavalajuanito09
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Jared is shopping for school supplies. The
prices for pencils are listed in the table
below.
Pencil Prices
Pack
3-pack
4-pack
5 pack
6-pack
Price
$0.27
$0.32
$0.45
$0.50
What is the best buy for pencils?
A 3-pack
B. 4-pack
С. 6-pack
D. 6-pack
W

Jared is shopping for school supplies The prices for pencils are listed in the table below Pencil Prices Pack 3pack 4pack 5 pack 6pack Price 027 032 045 050 Wha class=

Respuesta :

pantspoop296 pantspoop296
  • 03-03-2022
It would be B I think. It’s only a $0.5 difference.
Answer Link

Otras preguntas

Mydyldlydlyydufoyxhldyd
Help thank I will give you brainlist
Which component of the cardiovascular system allows the body to function by supplying the cells with oxygen? Red blood cells white blood cells platelets plasma
(8x) 2/3 radical form
PLEASE HELP PLEASE 10 POINTS
Help me outttttttttttt t t t. T t
HEB has dish soap that costs $2.80 for a 12oz bottle. Fiesta has the same dish soap that costs $2.00 for a 8 oz tube. The unit rate at HEB is $ per ounce. The
Nicholas drinks 8 ounces of milk for every 5 cookies he eats. If he eats 20 cook, how many ounces of milk does he drink?
George eats 22 cookies per week, 7 of them are on weekends. If George eats an equal amount of cookies each weekday, how many does he eat each weekday?
Describe two features of the Gulf of Tonkin Incident.