ondrexavier ondrexavier
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Bella buys 4 packets of sandwiches at a bottle of water for £1.20 and 3 packets of crisps. Bella pays with a £20 note. She gets £5.75 change. Each packet of crisps has the same price. Work out the price of each packet of crisps.​

Respuesta :

Latifaalm9110 Latifaalm9110
  • 03-03-2022
3.45 pounds for each packed of crips
Ver imagen Latifaalm9110
Answer Link

Otras preguntas

What i really meant to say is i sorry for the way i am i never meant to be so cold lyrics
what is the correct way to write the fraction 5 6 into words
how man converts environmental resources into valuable resources ? ​
Find the set A ∪ B′. U={1, 2, 3, 4, 5, 6, 7} A={2, 5, 6, 7} B={1, 6, 7}
located in uganda and tanzania, what is the largest lake in africa?
Which university first developed the use of email?
HELP PLEASE I DON'T GET IT!!!!!! Question: If this is one seconds of waves, what is the frequency for this wave?
which actor recorded the 1998 album vincent laguardia gambini sings just for you?
help asap please!! How do historians interpret primary and secondary sources?
Most rivers (flow) into the sea