mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help with this homework question
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
Question 20 of 20 What do consumer protection laws protect? OA. Your rights and privacy when making transactions OB. Your credit score and credit card number C.
What did Italy do under Mussolini to become more powerful? Why was this a problem for the world?
Describe the salons requirement for preparing yourself,the client and work area prior to cutting facial hair
These structures contract to close a bivalve and keep its soft body safe.
In this box-and-whisker plot, what is the maximum value of the data? OPTIONS : 53 56 60 68
What Is a conscious choice? A. A choice someone makes purposefully B. A choice someone's doctor makes for him C. A choice someone makes without thinking about D
Can some help me please I can’t figure this out
A bucket of water was 1/2 full, but it still had 3 and 3/5 gallons of water in it. How much water would be in one fully filled bucket?