gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Is the clause in parentheses an adjective or adverb clause? Edgar Allan Poe was an American author (who wrote Gothic and macabre short stories).
Your home insurance policy has a $500 deductible. If a small fire causes $1200 damage to your home, what amount of the claim would the insurance company pay? A.
Drake received 80 points on a project for school. He can make changes and receive one-tenth of the missing points back. He can do this 10 times. Create the form
How did the issue of slavery divide the union
Why did Japan enter World War I? A. China declared war on Japan, who had a military alliance with the Allied powers. B. Japan entered the war in hopes of winni
Suppose that *n = {n - 2, n + 2, 2n, n/2}. For example, *6 = {3,4,8,12}. For how many distinct integers n does *n have exactly three distinct elements?
What was the structure of authority within the new factories in the industrial revolution?
Founded by Oliver H. Kelley, the organization that came to be known as the _______ provided educational, social, and cultural activities to its rural members. A
Two 4.0kg masses are 1.0m apart on a frictionless table. Each has 1.0μC of charge. Part A What is the magnitude of the electric force on one of the masses? What
The area of a sea horse is 108 cm. Every day it grows by 2%. What will be the sea horse’s area after 2 days?