shantestallins2
shantestallins2 shantestallins2
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Mr and Mrs Carson took Sarah,brent and Joanie to see a movie. They paid$50 in all. The Carson's spent $ 15 on snacks. How much did each ticket cost

Respuesta :

emma186012 emma186012
  • 01-02-2017
Each ticket cost $7.
Answer Link
daddysgirl031803
daddysgirl031803 daddysgirl031803
  • 01-02-2017
Each ticket cost 7$ hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Commas can often add ________ to a reading. a. humor c. emphasis b. confusion d. life
A function g is defined by g:x→3−2sinx,for 0◦ ≤x≤A◦,where A is a constant. (i) State the largest value of A for which g has an inverse. (ii)When A has this val
Bob neff, owner of an automotive dealership, pays one of his salesmen, mike, a $1,300 draw per week plus 6% on all commission sales. mike sold seven cars over t
Bananas are $0.59 a pound what is the constant of proportionality
On call= 3.5 hours:$10 Talk Time= 1/2 hour: $1.25 What is the unit rate in dollar per hour for each company (Tell me HOW you got your answers
Ajaz is studying how people of faith react to religious symbols. For example, do Jews, Muslims, and Christians have the same reaction when they see the symbol b
Which equations show inverse operations of each other? choose exactly two answers that are correct. a. 27 x 1/3 (one third) b. 9 divided by 3 = 3 c. 9 divide
Whom does Nausicaa find when she goes to the river?
Solve C = AB + D for B.
Can any body help me and can you explain the answer