tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

The phrase to "design the rules of the game without specifying the actions of the players" refers to what type of manager?
DNA polymerase requires a primer sequence to provide a free __ prime ______ functional group to which the new DNA nucleotide can be added.
Which of the following are three goals is science?
What is a measurement of a computers ability to display intelligent behavior
Match each strategy to the side that most effectively used the strategy. utilized the railroad infrastructure to deliver supplies implemented the Anaconda Plan
A 32 L samples of xenon gas at 10°C is expanded to 35 L. Calculate the final temperature.
Use the inequality symbol <>,, =) to compare-3+7___-10-2
Four times a number is the same as 14 less than twice the number. Find the number
When an economy relies on​ specialization, A. the economy will generally produce only one product. B. the economy will usually be heavily agricultural. C. ea
At the fun fair, the pony rides take about 1 6th of an hour to finish. If there are 3ponies and 24 kids in front of Emma. How long does Emma need to wait before