audriannahawkins06
audriannahawkins06 audriannahawkins06
  • 01-06-2022
  • English
contestada

ASAP!!
Which of the following requires you, the viewer or reader, to buy in things that are unrealistic?
O Suspension of Disbelief
O Soliloquy
O Monologue
O Aside​

Respuesta :

Peralesis Peralesis
  • 01-06-2022
I believe it’s suspension of disbelief
Answer Link
addybbear
addybbear addybbear
  • 02-06-2022

Answer:

A.Suspension of Disbelief

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

nyatakan 3 per 10 dalam perpuluhan
Find the cost per ounce of a sunscreen made from 100 oz of a lotion that costs $1.50 per ounce and 150 oz of a lotion that costs $4.50 per ounce. (round your an
In​ today's global​ environment, everything and everyone are digitally connected to everything and everyone else. the term used to describe this is​ __________.
what is 3.69 divided by 0.3 step by step please
Cage company had income of $350 million and average invested assets of $2,000 million. its return on assets (roa) is
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
during the cold war era, the soviet union believed one political party should be representing during government elections ,while the united states argued
At what points will the line y=x intersect the unit circle x^2+y^2=1
What was this New Orleans building most likely influenced by? A. the city’s French immigrant heritage B. the city’s Spanish immigrant heritage C. the city’s Chi
Use the mass spectrum of rubidium to determine the atomic mass of rubidium.