ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

Why is it important that cell membranes are semipermeable?
Which statement is true? A. –14 + 21 = –24 + 17 B. 16 + (–6) > 24 + (–13) C. –14 + (–10) > 2 + (–28) D. –10 + (–8) > –12 + (–4)
True or false? As you research and write your paper, your thesis statement should remain the same, and you should find evidence to support it.
Describe the grievances that the colonists had against britain in the declaration of independence.
Is Mexico an important oil producing country?
Please help me on this
Three numbers between -0.65 and -0.64
How were the ideas of the Puritans different from those of the Separatists?
Speed skiing takes place on a course that is 2/3 mile long how many feet long is the course
Please help ill give points!!! Early modern humans began as __________ who moved around in small groups, hunting and gathering food.