mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The establishment of norms (averages) in order to assess what is representative of the general population is called _____.
ok help me please guys ..what is 61=3b+7 ?
Which of Mendel's laws or principles states that gametes carry one allele for each trait?
need help on these couple questons
Why is it important to eat foods each day from each of the five food groups? No food or food group can supply the body with all the essential nutrients needed f
Which event did NOT happen during the Qing dynasty? A. the Opium Wars B. World War I C. the last emperor of China deposed D. the Boxer Rebellion
In what year is the population expected to reach 8 billion? 2008 2009 2016 2025
Line CD contains points A (4, −7) and B (4, 8). The slope of line CD is
The rate of a reaction is measured by how fast a reactant is used up to how fast a product is formed. a. True b. False
During the 20th Century, battle included devastating effects on civilians due to advancements in weaponry. What were examples of the change in weapons? Air atta