ajdhsbxudn
ajdhsbxudn ajdhsbxudn
  • 01-07-2022
  • Mathematics
contestada

Eduardo and his friends want to start a band, so he decides to take guitar lessons. He purchases a 6-lesson package at Sharp Notes music store, which comes out to $22.50 per lesson.

Respuesta :

jubugjmbv
jubugjmbv jubugjmbv
  • 01-07-2022
6 times 22.50 = 135 dollars
Answer Link

Otras preguntas

which technique does dr. king use to emphasize important ideas in his speech? a. alliteration b. simple words c. repetition d. short sentences
is studying math at night is better than morning and why ? i want your openion.
what is bigger 27.97 27.93 or 27.99
How did railroad time transform American society and later the world?
why is there more heat in an iceberg then a pot of boiling water
what is the comparative form of the adjective extraordinary?
Explain the symbiotic relationship between plants and animals.
in what style of art would an artist use small dots of paint to create the artwork?
Show and Explain two possible ways to choose team members that consider everyone equally regardless of ability or other differences.
how do you make a thesis more specific? I'm trying to write a reading response paper.