caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP sorry for 2 questions but please help, People who join a political party are obligated to? a.. vote b.. give money c.. volunteer during campaig
Yeah ya boy just needs some help because I’m not good with word problems
3. Why are our fingers covered in sweat pores?
What is the energy change when the temperature of 14.8 grams of solid lead is decreased from 38.4 °C to 23.7 °C ?
Which of the following properties is NOT a property of a parallelogram? A) Opposite angles are congruent B) Diagonals bisect opposite angles C) Diagonals bise
Could someone help me with subject pronouns for Spanish?
Two related independent clauses can be joined by a
According to Sam W. Haynes, what were two reasons for United States expansion in the 1840s?
50POINTS!!!Sardinia initiated war with Austria and what role did France play?
pendant mon temps libre je fais beaucoup deschoses. par exemple je fais de la danse une fois par semaine. je l'adore parce que c'est bon pour le corps.en plus