H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

does this film of dr seuss's relate to our present day society in anyway
solve this using substitution: -x-2y=5 x-4y=19
What is the correct answer
In ∆ KLM above, NO // ML and < KNO = < KON. Find m < MNL =
Need help ASAP Thanks + BRAINLIST only for correct answers only if you know Arabic
Please help ASAP I will mark brainliest
Create a fitness or sports-related poem. It must be at least ten lines. Must be school appropriate.
can someone help me with this project?In this assignment, you will conduct research to identify the most important events of the AmericanRevolution and create a
What are border disputes and how do they stand out to you?
If x = 17, which equation is true? A 4(20 - x) = 12 B 2012 - x) = 58 C 3(x - 3) = 48 D 2x - 3 = 37