princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following expressions are equivalent to - 4 + (4 + 5)? Choose 3 answers: (-4+ 4) + 5 (-4 - 4) + 5 -(4-4) + 5 -(4) + (-4) + 5 -4+4+5
A natural disaster caused a population of 4,695 organisms to migrate to a new habitat. A few generations after the disaster, it was observed that the new habita
Use the words in the bank to connect the clauses below. You should only use a transition word or phrase once.choices:In additionIn factActually YetOtherwiseFurt
You demonstrate what by obeying rules, helping others, and doing your share to keep your school safe
express each ratio as a fraction in it's lowest terms:. 1) 5:7 (2) 11:6 ( 3) 10:30 (4) 12:24 (5) 8:2 (6) 15
Can somebody help me please
Which of the following is true about the myelin sheath in a nerve cell?
How did early American writers use word choice and rhetorical techniques to appeal to an audience?
50 POINTS! PLEASE HELP!Solid sodium nitrate reacts with sulfuric acid to produce sodium sulfate and nitric acid. You have 36 grams of sodium nitrate and 21 gram
Which house in Parliament (House of Commons or House of Lords) are the representatives elected?