warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

Jason had Pokémon cards he gave 7 to his friend he now has 3 Pokémon cards left how many Pokémon cards did he have to start with
A topic sentence states the main idea of a paragraph. True False
6 red marbles out of 36 marbles
Choose the one word the fits all 3 sentences 1I can understand why the customs officer decided to ..........out only the two of as from the groupIn our ragged
The three elements of a morality tale
The loop function is similar to range(), but handles the parameters somewhat differently: it takes in 3 parameters: the starting point, the stopping point, and
An NBA player makes 75% of his three pointers when he shoots. If heshoots 24 total times during a game, how many of those shots will hemake? ​
57:00 and the Iditarod What is the best inference based on the information in the excerpt? Bill McCarty was able to travel with great speed. Edgar Nollner did n
A middle school has 490 students. Mae surveys a random sample of 60 students and finds that 24 of them have pet dogs. How many students are likely to have pet d
Can someone please give me the correct answers for this.