jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
o I decided to study Greek and learn to manage a horse. Having formed this conclusion I fell asleep. My resolutions, unlike many such made at night, did not van
What bargain does John mean when he thinks he will “trade them one for one”?
Whats a quote to describe the two families in Romeo and Juilet?
Is it dangerous to use cough syrup and take a pill right after?
Why did this revolt leave such a lasting impression on the Romans?
Can someone please help me with this imperative activity since my teacher don’t teach lol
What is the area of the trapezoid? 368 ft 432 ft² 480 ft^2 528 ft^2
Team A is located on the south bank of a river. Teams B and C are located on the north bank. The angle formed from Team C to Team A is S 42o W. Team C is 10 fee
The store has CD’s and DVD’s that you need. How many packs of DVD’s can you buy with 105 dollars if one pack costs 15 dollars? Which operation would you use to
Which of the following was not a key element of the new frontier?