makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Consider the two properties that you would use to solve an equation like 3x + 5 = 26. Which of the following is true? The standard method for solving an equatio
On his third missionary journey Paul spent two years in: jail Athens Ephesus Jerusalem
31. Which of the following is a radical? ОН O Н H2O
I NEED HELP! The temperature falls from 0 degrees to Negative 12 and one-fourth degrees in 3 and one-half hours. Which expression finds the change in temperatur
1) sqrt x^+6x+9 if x≥32) sqrt x^2+6x+9 if −3≤x<33) sqrt x^2−6x+9 if x<−3will give brainliest
The perimeter of a rectangle is 16 inches. The equation that represents the perimeter of the rectangle is , where l represents the length of the rectangle and w
Rogstad Corporation manufactures and sells a single product. The company uses units as the measure of activity in its budgets and performance reports. During Ma
An executive department whose main funtion is to promote safety is
Suppose a piece of plant equipment that PepsiCo put into service on January 1, 2014 at a total cost of $300,000 with an expected useful life of 5 years and a sa
A firm has a debt-equity ratio of 57 percent, a total asset turnover of 1.12, and a profit margin of 4.9 percent. The total equity is $511,640. What is the amou