lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Jayson is a NY licensed salesperson. A local moving company asks Jayson to recommend his moving company to clients looking to relocate. In exchange, the mover w
c'est quoi ordonnée​
Ms. Brown always ends group work activities by standing at the front of the room facing students and turning on the overhead projector. Ms. Brown is using this
The social costs of unemployment are combine with the loss of goods and services and negative governmental impacts that include increases in costs for welfare s
A village had a population of 25000 three years ago.During the first year second year and the third year the population increase at a rate of 5%,6% and 8% respe
Which phase of the bacterial growth curve, involves more cells dying than reproducing?
Two protons, with equal kinetic energy, collide head-on. What is the minimum kinetic energy Kp of one of these protons necessary to make a pion-antipion pair? T
Describe an experiment for the preparation and collection of Oxygen sodium peroxide​
The store sells 24 candy bars for $12. Three until rates that can be used to describe this sale.
647 divided by 3 step by step. thanks.