mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

BenjaminG123
BenjaminG123 BenjaminG123
  • 01-10-2017
Greetings!

First Poster:
9/2=4.5
4.5/24=0.1875
One can would cost approximatly 0.19 dollars at the first store.

Second Poster:
10/4=2.5
2.5/12=0.208333333
One can would cost approximately 0.21 dollars at the second store.

Third Poster
9/3=3
3/12=0.25
One can would cost 0.25 dollars at the third store.

The first store has the best value for lemonade.

Hope this helps.
-Benjamin

Answer Link

Otras preguntas

which best describes the process of independent assortment?
which one of these chordate groups lacks a post-anal tail and a notochord as adults?
words that start with r to describe someone
checks and balances definition
population of new york city
The Lions won 35 out of 40 games. Write a decimal and a percent equivalent to the fraction of games the Lions won. Thanks for your help
cause and effect examples
how to get rid of clogged ears
The first aspect of the argument you must evaluate is the truth of the reasons that are being used to support a conclusion. (Points : 5) True Fa
is sprint having problems today