vchauvin101oyrb41
vchauvin101oyrb41 vchauvin101oyrb41
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Unit Rates-which is the better buy? 13 points!

If you need help because the picture is blurry let me know:)

Unit Rateswhich is the better buy 13 pointsIf you need help because the picture is blurry let me know class=

Respuesta :

zijwanlaia zijwanlaia
  • 02-11-2017
16 - option a : 0.83
option b: 0.8

5 bars of soap for $4

17 - the 50 penguins for 795 usd is obviously the better choice

If you need to be more specific just ask me
Answer Link

Otras preguntas

1/2(6g+2)=12 please answer quick
Write an autobiographical about the story ''from bad boy''.
Martha is following a recipe for 13 liters of punch that uses 8 liters of pineapple juice and the rest lemonade. How much pineapple juice is used for every lite
Critically highlight the importance of School Based Assessment
Can someone help me please ​
WILL MARK BRAINLIEST find the inequality represented by the graph
How can we solve food insecurity while reducing food waste? o inventory food supplies to avoid overbuying O donate unused food to food banks O purchase only as
60 minutes is 20% of what
Mark, June & Henry share some money in the ratio 1:9:4. In total, Mark and Henry receive £25. How much does June get?
The genetic variation within a species: