SiennaKruz9 SiennaKruz9
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 2 pound box of spaghetti costs 2.50.Philip says that the unit cost 2:2.50= 80 per pound.Explain his error

Respuesta :

rjaorcieoyt9ei
rjaorcieoyt9ei rjaorcieoyt9ei
  • 03-11-2017
It should be 2x+2.50=80
Answer Link

Otras preguntas

May someone please help me with Computer Programming questions. Thank you! :)
A _______ agrees to help an immigrant become a citizen.
after the 1976 riots in Soweto, Desmond Tutu supported an economic boycott of his country. The economic boycott was designed to? A. p
How did Hinduism affect ancient India?
When baking, you must measure all ingredients carefully. Otherwise, your baking project will most likely fail. Combine sentence correctly.
Read the lines from "A Psalm of Life." Art is long, and Time is fleeting, And our hearts, though stout and brave, Still, like muffled drums, are beating Funeral
The operating system provides a ____, which is the means with which you interact with the computer
what is the printing press? who build it? what did it do? what were the first things to be printed?
which of the following is true about office friendship
The right to appeal is granted in _________. A the U.S Constitution B state constitutions or statutes C the Bill of rights D common law