grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Locate the gerund and identify its use.Wrestling alligators seems both foolish and dangerous.
In a sale, normal prices are reduced by 12% The sale price of a digital camera is £132.88 Work out the normal price of the digital camera (3marks)
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Based on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
which of the following suffered most from DDT poisoning in the great lakes region
how do I solve this proportion?
what describes the solvent in any solution
what percentage of 1457 is 898?
List two factors that might cause an organism to restrict its use of a resource.
How long did mummification go for poor Egyptians?
What is 2.333333 in fraction form