208juliroman 208juliroman
  • 05-01-2018
  • Mathematics
contestada

Store A is sells 12 juice bottles for $4 and store B sells 18 juice bottles for $6

Respuesta :

gdog902
gdog902 gdog902
  • 05-01-2018
what's the question!???????
Answer Link

Otras preguntas

When did lincoln claim that america was founded in?
What are two ways that roosevelt helped to make people's lives safer and healthier?
Not sure how to answer this multiplication question, can I get some help please.
Reduce the rate 80 miles per 4 hours to its unit rate and write the miles portion of your answer in the space
To make 1 1/2 dozen muffins, a recipe uses 3 1/2 cups of flour. How many cups of flour are needed for every dozen muffins made? Enter your answer in the box as
find the difference. (14x + 5) - (8x - 6)
Which statement describes why scientific notation is useful?
A hole was dug 2 3/8 feet deep for a fence post. The fence post is 6 feet long. How far above the ground will the fence post be when it is placed in the hole?
The graph shows the number of jam jars filled by two different machines over several minutes. A graph measuring number of jars and time. Two lines, labeled M
was split in half by the Great Schism