isaiahknight483 isaiahknight483
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

Randy buys gas at a store that charges $3 per gallon. Sarah buys gas at a different store. The table shown here gives the cost when she buys 3, 4, and 5 gallons of gas. 

Is gas more expensive at Randy’s store or Sarah’s store?

Respuesta :

payton13224ovi6m5 payton13224ovi6m5
  • 08-02-2018
Where is the table??
Answer Link

Otras preguntas

what is the best estimate for the product of 289 and 7
I need help with world history can anybody answer this question? Which of the following choices gives an absolute location? a. northwest of the city limits b.
How are the decimals 0.009 and 0.09 related?
How did landforms and climates affect culture
how many pairs of whole numbers that have a sum of 12
Explain how you can round 25.691 to the greatest place
what does it mean for two planes to intersect each other?
which is greater 4.221 or 4.022
Which of the following was considered a geographic barrier to early Georgian settlers because of heavy forests, dense undergrowth, and steep ridges? Appalachia
Find four consecutive even integers whose sum is 244.