hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

when we look at a leaf, we see the colors of light that are reflected off its surface. how does the relatively low flow of oxygen in green light?
the area of a triangle is 41 yards to the second power with a base of 5 yard what is the height in yard
State two ways in which a single-celled organism, such as amoeba, and a human body are alike?
Luke made a model that has 1 circular base and 1 curved surface.what solid figure did he make
sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
State two ways in which a single-celled organism, such as amoeba, and a human body are alike?
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?
How do you work out the problem 84 divided by4
A number cube is rolled 24 times and lands on 2 four times and on 6 three time. Find the experimental probability of not landing on a 6
when we look at a leaf, we see the colors of light that are reflected off its surface. how does the relatively low flow of oxygen in green light?