Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Which step in a scientific method entails gathering information to identify variables that might help with the experiment a. conclusion b. hypothesis c. observa
The mass murder of Jews in Russia was carried out by
how does natural selection affect animals
which of the following traits is acquired? a. the number of petals that grow in a plant's flower b. the wing shape of a wild bird c. the ability of some
What does the design of the UN flag mean?
what is 1284 rounded to the nearest 100?
What economic activity is at the heart of mercantilism
How did thomas paine's pamphlet Common Sense change the way many people viewed their king? what other significant effects did it have?
Is 5/8 larger than 5/10
Which careers have the highest minimum experience requirement? Network administrator Software architect CIO System administrator