vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

I'm the church scene, what are some specific details that you notice about the historical accuracy of the puritan time period
Which technology has done the most to spread artistic ideas quickly and effeciently
The ocean layer of rapid temperature change with depth is known as the
What food or drink is a 4 letter word, beginning with S, second letter O, and last letter A?
In the data set below what is the mean absolute deviation 41,56,38,45,55,51,52
When did martin luther king give his i have a dream speech?
Log (C+3) base 3 - log (4C-1) base 3 = log 5 base 3
Which one of the following types of exercise involves a mix of aerobic exercise, body weight exercises, and Olympic weightlifting? A. CrossFit B. Elite f
Factor completely. 20+72m Enter your answer in the boxes.
si hay seis puntos no colineales marcados en un papel ¿ cual es el numero de triangulos que se puede trazar?