hiiiiijjo hiiiiijjo
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

If 4 gallons of apple juice cost $15.96, how much would 7 gallons of apple juice cost?

Respuesta :

asiafloren
asiafloren asiafloren
  • 02-04-2018
27.93 should be your answer. 
In order to get this answer I found out the cost of 1 gallon which is 3.99. 15.96/4=3.99 
And then i multipled 3.99 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Amalia and sunil are infants at the same daycare center. An employee at the center notices that amalia cries loudly when her parents drop her off but that she d
American psychologist harry harlow is best known for his maternal separation, dependency needs, and social isolation experiments. What type of animal did he use
Which soccer superstar recently launched play time sports-tech holdco, with plans to invest in sports technology around the world?.
When a person employs different identities in different circumstances, such as at home or on the job, it is known as.
Approximately how many hours of sleep per day does a middle-aged nurse require?​.
Can someone explain what Confucianism is and what there beliefs are please
During dna replication, which nucleotide will bind to an a nucleotide in the parental dna?.
Find the domain of the graphed function.
Alana is writing an argument with a claim that schools should have later start times because youth need more sleep than adults do. which counterclaim would best
Sams father throws sam a birthday party that costs $350. he pays the dj $150 $50 for the cake and $3 per party guest for food. how many guests were at the party