cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

how can you find zero of a linear function feom an equation, graph, or table?
Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
Which graph represents the function R(x) = 821+ +4? İ 10 8 6 2+ -10 -8 -6 -4 -22 4 6 8 10 х
Magdeline wants to know if the number of words on a page in her computer science book is generally more than the number of words on a page in her math book. She
Heres the pic i forgot to add. Again, pls help
As the water molecules heat up they become more dense and float to the top. True or False
How might promoting women's rights help achieve peace, both among individuals and nations
The list below gives the starting salaries (in thousands of dollars) of a random sample of 10 positions at a large company. Make a dot plot and calculate the MA
If a school was used as an analogy for the organization of the human body, which would best explain the organ level? A) Students because they are the smallest
Full paragraph plz Which candidate is best to address the needs of the nation today? Trump or biden