Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Go math chapter 5 5.4 I need help please PICTURE SHOWN

Go math chapter 5 54 I need help please PICTURE SHOWN class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2016
The answer is 6 because 6 is a multiple of 3 and is half of 12 so he could buy 2 of them
Answer Link
meowlover
meowlover meowlover
  • 03-02-2016
possible price answer could be for because 4 times 3 equals 12 and 12 divided by 3 equals 4


hope this helps :-)
Answer Link

Otras preguntas

Simplify: ly - 2x - 3y + 4x
There are 28 students in a class. The field trip they are going on costs $238.00. What is the cost for each student?
Which of the following means judicial review?Make sure it's right power to make laws. enforcing the laws. declaring laws unconstitutional.
Can someone please Tell me what’s this called
PLEASE HELP ME WITH MATH 1) If a child is 120 cm tall, but they grow 4 percent bigger in a year, how tall will they be? 2) A company uses 6,000 gallons of wate
3/5 - 1/2 this is all I need right now
50 points! Please help fast this is due soon and it confuses me. Will mark brainliest. Random answers will be reported. Please help with both of you can
A car of mass 1000kg is moving at 10m/s when it hits a wall. The force of the car on the wall is 400 N. Calculate the stopping time
Don't take my jelliefishes
Hobby Land sells art supplies two different ways. You can purchase a kit which includes an easel and a paint set for $139, or either of those art supplies sepa