a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Karen reads a book at a rate of 34 chapters per hour. How many chapters does she read in 2 hours?​
pls help me best gets brainliest
Why must meat be cooked to its minimum internal temperature? O A. At this temperature, the meat will not become too dry, O B. At this temperature, chemicals fro
Engage Pretend you have a container of salt and a container of trail mix. How could you physically separate the sodium and the chlorine from the salt? How could
You hear this clip on the TV: “Testimony was given by the defense today in the case of State v. Justin B. Goode.” What part of the trial process does this descr
Someone plz help me :(
My brain hurts... SOMEONE PLEASE EXPLAIN THIS
Miss Jackson said you _______- work harder on your Spanish pronunciation. A. should B.ought C.have to D.will
50 points: The following system of linear equations is solved by graphing them on the coordinate plane. y=3x−2 y=−3/5x−1 Which ordered pair is the best approxim
PLEASE HELP ASAPWatch this video: https://youtu.be/ALtfQVbHtM0Answer the following...1) Explain how disruptions in the supply chain have led to the throwing awa