spettil357
spettil357 spettil357
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ummm so yea.........

Ummm so yea class=

Respuesta :

mtn021
mtn021 mtn021
  • 03-12-2020

Answer:

21.75 for 5  $21.75÷ 5= $4.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
rearle
rearle rearle
  • 03-12-2020

Answer:

$4.35 for each student :)

Answer Link

Otras preguntas

You had $20 to spend on seven avocados. After buying them you had $6. How much did each avocado cost?
What can be done when you are absent from class to make you eager to find out what was done in ELA class?
Help! What are the measures of angles A-G?!
Based only on the information given in the diagram, which congruence theorems or postulates could be given as reasons why ABC~DEF? Check all that apply. A. HA B
How in the world. Im terrible at math
How can you undo the addition of 7 on the left side of this equation? 6x + 7 = 19
Nativists formed the _____________ that won several state elections during the 1850’s. a. know-nothing party c. populists b. be-nothing party d. none of the
ekspresi wajah saat memerankan drama diistilahkan....
which statement about electric and magnetic fields is true. 1)electric and magnetic fields start at a positive and end at a negative. 2)magnetic fields must sta
Plz help me with this question