robertslily946
robertslily946 robertslily946
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

sara bought 36 ounces of cheese for 3.24 what was the unit price of cheese​

Respuesta :

rodriguezholly23 rodriguezholly23
  • 01-03-2021

Answer:

$0.09

Step-by-step explanation:

Unit price= total price/ total units

$3.24/ 36oz= $0.09

Answer Link
chandlerma771
chandlerma771 chandlerma771
  • 01-03-2021

Answer:

$0.09

Step-by-step explanation:

i just used my homework for this so i don't really know how to explain it cause i just had my answer there.

( 3.24 / 36 = $0.09 )

Answer Link

Otras preguntas

pleasa give me the answer thank you very much !! use English tqqqqq​
Prove that (n+5)2-(n+3)2 is a multiple of 4 for all positive integer values of n
Something nice to tell a girl
what is a bust??????​
How much african country
hi, how i all doing ​
fill in the blanks with suitable prepositions to complete the para given below
After hydroxide chemical hair relaxers break disulfide bonds what do they convert them to?
I am eating food do negative 
Samuel earned $900 last month. He worked 60 hours last month. What is his hourly pay? a. $12.50 b. $15.00 c. $10.00 d. $14.00